Aktivita 3.2 Zvýšenie úrovne odbornej praxe žiakov

Poskytnúť žiakom, aby sa počas odbornej praxe k odborným predmetom mohli zoznámiť s modernou gastro-technológiou.

1.10.2010 - 31.8.2012

Zvýšenie úrovne odbornej praxe žiakov:

1. školenie pre žiakov - Kuchárske umenie v 21. storočí

2. školenie pre žiakov - Zdravá kuchyňa = zdravý život

3. školenie pre žiakov - Umenie pripraviť kávu a iné nápoje

Funkcia – účel: Modernizácia odbornej učebne  a zavedenie nových foriem spolupráce pri prezentácií nových kuchynských strojov a zariadení

Čas – realizácia po príslušnej časti vzdelávania a až do konca projektu

1. personálne – projektový realizačný tím (odborná stránka i riadenie projektu), lektori zabezpečení vzdelávacou inštitúciou
  2. priestorové a technické vybavenie – zabezpečené v rámci projektu (nákup zariadení) alebo cez vybranú vzdelávaciu inštitúciu

Odborné vzdelanie je určené skladbou povinných a voliteľných odborných predmetov s výrazným podielom praktického vyučovania, ktoré sa uskutočňuje formou odborného výcviku, preto je veľmi dôležité, aby žiaci zručnosti a návyky si upevnili priamo na pracoviskách /v dielňach/, ktoré musia byť vybavené požadovanými prístrojmi a náradiami s ktorými žiaci budú pracovať počas štúdia. Tak absolvent daného odboru má predpoklad, že je schopný vykonávať povolania ako v živnostenských prevádzkach /so zriadením si vlastnej živnosti/, tak aj v priemyslových prevádzkach..

Výstupom aktivity je pripraviť oveľa lepšie podmienky pre zabezpečenie povinnej praxe v školskej kuchyni a špecializovaných dielňach poskytnúť žiakom možnosť zoznámiť sa s najmodernejšími postupmi a technológiami v príprave jedál a nápojov.

Aktivita je zameraná na žiakov – ich odborný rast formou získania nových vedomostí a zručností pri ovládaní moderných gastro-zariadení.

V predošlej časti sú popísané školenia, ktoré vybraná vzdelávacia inštitúcia bude realizovať v našich priestoroch, konkrétne v cvičnej školskej kuchyni, ktorá v rámci kurzov bude doplnená  o najmodernejšie gastro-zariadenia, ktoré bude vždy daný lektor využívať na ukážky spracovania jedál, resp. prípravy nápojov. V prípade nevyhovujúcej veľkosti budú vhodné priestory prenajaté.

Vzdelávanie bude prebiehať v priebehu 6 týždňov, t.j. 30 prac. Dní v každom školskom roku. Z nich 25 bude venovaných príprave jedál a 5 príprave a podávaniu nápojov.

• Postup výberu dodávateľa technických zariadení:
    • Podpis zmluvy a realizácia dodávky tovarov
    • ich inštalácia a sprevádzkovanie