Navigácia

Projekt "Vzdelávanie = úspech v zamestnaní"

Základné informácie o projekte

 

Formulár príkladov dobrej praxe  b)                                                    

 

                                      

Názov projektu

Vzdelanie = úspech v zamestnaní

 

Názov operačného programu

Ľudské zdroje

 

Kód výzvy a ITMS2014+ kód projektu

OPLZ-PO1/2016/DOP/1.4.1-01; Kód projektu v ITMS2014: 312011F673

 

Názov prioritnej osi, investičnej priority a špecifického cieľa

Prioritná os: 1. Vzdelávanie

Investičná priorita: 1.4 Zlepšenie rovnakého prístupu k celoživotnému vzdelávaniu pre všetky vekové skupiny v rámci formálneho, neformálneho a bežného vzdelávania, zvyšovania vedomostí, zručností a spôsobilostí pracovnej sily a podpory flexibilných spôsobov vzdelávania prostredníctvom usmerňovania pri výbere povolania a potvrdzovania nadobudnutých kompetencií.

Špecifický cieľ: 1.4.1 Zvýšiť kvalitu a efektívnosť celoživotného vzdelávania s dôrazom na rozvoj kľúčových kompetencií, prehlbovanie a zvyšovanie kvalifikácie.

 

Miesto realizácie projektu (mesto/okres/samosprávny kraj)

Mesto Stropkov, okres Stropkov, Prešovský samosprávny kraj

 

Časový rámec realizácie projektu (dátum začatia a dátum ukončenia realizácie projektu:  ddmmrrrr – ddmmrrrr)

04.06.2018 – 30.11.2020

 

Rozpočet projektu (celkové náklady na projekt a výška  poskytnutého nenávratného finančného príspevku)

Celkové náklady na projekt: 170 092,51 EUR

Výška poskytnutého NFP: 161 587,88 EUR

 

Kontaktné údaje prijímateľa (názov a sídlo prijímateľa, meno kontaktnej osoby pre projekt,  telefón, fax, e-mail, webová stránka)

Prijímateľ: Stredná odborná škola služieb, Hlavná 6, 091 01 Stropkov

Kontaktná osoba: Ing. Daniel Soóš

Tel.: 054 7181500

E-mail: soshlavnasp@sosstropkov.edu.sk

https://soshlavnasp.edupage.org/

 

Ciele projektu  (uveďte kľúčové slová)

zvýšiť kvalitu a efektívnosť celoživotného vzdelávania, rozvoj kľúčových kompetencií, prehlbovanie a zvyšovanie kvalifikácie, rovnocenný prístup k celoživotnému vzdelávaniu, analýza vzdelávacích potrieb, tvorba a realizácia vzdelávacích programov, tvorba partnerstiev so zamestnávateľmi,

 

 

 

Cieľové skupiny (uveďte kľúčové slová)

  • mladí ľudia vo veku do 25 rokov
  • osoby zúčastnené na aktivitách v rámci celoživotného vzdelávania
  • samostatne zárobkovo činné osoby
  • starší ľudia v produktívnom veku
  • zamestnanci

 

Stručný opis projektu: (max. 50 riadkov)

  1. Ciele

Cieľom predkladaného projektu je zlepšenie rovnakého prístupu k celoživotnému vzdelávaniu a zlepšenie pozícií cieľových skupín na regionálnom trhu práce z hľadiska posilnenia ich kľúčových kompetencií v celoživotnom vzdelávaní s dôrazom na prehlbovanie a zvyšovanie kvalifikácie.

  1. Aktivity (max. 15 riadkov)

1. Analýza vzdelávacích potrieb

V rámci tejto aktivity sa vykonala analýza vzdelávacích potrieb trhu práce v cieľovom území. Uskutočnená "analýza" následne slúžila na špecifikáciu vzdelávacích potrieb v jednotlivých oblastiach vzdelávania , resp. na potvrdenie správneho výberu jednotlivých oblastí vzdelávania pre cieľové skupiny.

 

 

2. Tvorba a realizácia vzdelávacích programov

V rámci tejto aktivity sa získané analytické výstupy použili na vypracovanie komplexného vzdelávacieho programu s ohľadom na rozvoj kľúčových kompetencií pre celoživotné vzdelávanie s následnou realizáciou vzdelávacích programov pre účastníkov cieľových skupín.

 

 

3. Tvorba partnerstiev so zamestnávateľmi

V rámci tejto aktivity sa uskutočnila tvorba partnerstiev so zamestnávateľmi na cieľovom území s ohľadom zabezpečenia spätnej väzby od zamestnávateľov, čím sa podporí aj lepšia efektivita vzdelávania pre cieľové skupiny projektu.

 

4. Koordinácia projektu 

V rámci koordinácie projektu vytvorený projektový tím zabezpečoval v súlade so Zmluvou o poskytnutí NFP, implementáciu projektu v zmysle vecného, časového a finančného harmonogramu.

  1. Výstupy/výsledky: kvalitatívne a kvantitatívne (vo forme merateľných ukazovateľov)

Merateľné ukazovatele projektu:

  • Počet partnerstiev medzi poskytovateľmi CŽV, zamestnávateľmi, organizáciami pracujúcimi so znevýhodnenými skupinami osôb: počet 2
  • Počet partnerstiev medzi poskytovateľmi CŽV, zamestnávateľmi, organizáciami pracujúcimi so znevýhodnenými skupinami osôb fungujúcich 18 mesiacov po ukončení projektu: počet 3
  • Počet účastníkov CŽV, ktorí v čase odchodu získali alebo si zvýšili kvalifikáciu: počet 130
  • Počet účastníkov s nízkym vzdelaním/nízkou kvalifikáciou zapojených do aktivít CŽV: počet 48
  • Počet účastníkov s nízkym vzdelaním/nízkou kvalifikáciou zapojených do aktivít CŽV, ktorí v čase odchodu získali alebo si zvýšili kvalifikáciu: počet 21
  • Počet účastníkov zapojených do aktivít CŽV: počet 220

 

Výsledkom projektu je zvýšiť kvalitu a efektívnosť celoživotného vzdelávania s dôrazom na rozvoj kľúčových kompetencií, prehlbovanie a zvyšovanie kvalifikácie. Zároveň výsledkom je zlepšovanie rovnocenného prístupu k celoživotnému vzdelávaniu pre cieľové skupiny projektu.

 

  1. Nadväznosť (trvalá/následná udržateľnosť výsledkov projektu)

Frekventanti úspešne absolvujúci vzdelávací program nadobudnú významný kvalifikačný potenciál umožňujúci im úspešné pôsobenie na miestnom respektíve regionálnom trhu práce. Prijímateľ naďalej bude podporovať celoživotné vzdelávanie a pokračovať v aktivitách zameraných na zlepšovanie rovnocenného prístupu k celoživotnému vzdelávaniu. Vzdelávacie aktivity budú zamerané na rozvoj kľúčových kompetencií s cieľom prehlbovania a zvyšovania kvalifikácie. Podpora celoživotného vzdelávania a udržateľnosť výsledkov bude podporovaná uplatňovaním výstupov analýzy vzdelávacích potrieb trhu práce a vypracovaného vzdelávacieho programu. K udržateľnosti budú prispievať tiež uzatvorené partnerstvá medzi poskytovateľom celoživotného vzdelávania (prijímateľom) a zamestnávateľmi, či organizáciami pracujúcimi so znevýhodnenými skupinami osôb.

 

Fakultatívne položky:

  1. Problémy zistené pri aplikácii

Počas implementácie projektu došlo 1x k predĺženiu realizácie časového harmonogramu a to z dôvodu  mimoriadnej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 a tým nevyhnutnosť predĺžiť časový harmonogram pre zrealizovanie vzdelávacích programov.

 

  1. Prenositeľnosť (odporúčania pre zavedenie príkladov dobrej praxe, odporúčania pre použitie príkladov dobrej praxe v iných podmienkach

Pre rozvoj kľúčových kompetencií, prehlbovanie a zvyšovanie kvalifikácie je nevyhnutné zabezpečiť rovnaký prístup k celoživotnému vzdelávaniu pre všetkých, čím sa zároveň zlepšia pozície účastníkov celoživotného vzdelávania na regionálnom trhu práce. Aby celoživotné vzdelávanie bolo účinné, je potrebné zabezpečiť previazanosť vzdelávania s potrebami trhu práce a vytvárať a budovať partnerstvá medzi poskytovateľmi vzdelávania a zamestnávateľmi.

 

 

Vydané publikácie zamerané na šírenie výsledkov projektu, webové stránky alebo iné aktivity

V rámci realizácie projektu neboli plánované špeciálne publikácie zamerané na šírenie výsledkov projektu. Prijímateľ NFP zabezpečil šírenie výsledkov projektu prostredníctvom vlastného webového sídla https://soshlavnasp.edupage.org/ (zverejňovanie informácií), v mieste realizácie projektu bol umiestnený informačný plagát projektu. Informovanosť a komunikácia prebiehala v súlade s platným Manuálom pre informovanie a komunikáciu pre prijímateľov v rámci EŠIF (2014 – 2020) Operačný program Ľudské zdroje.

 

 

Novinky

Kontakt

  • Elokované pracovisko, Hlavná 6, Stropkov SOŠ elektrotechnická
    Hlavná 6, 091 01 Stropkov
  • +421 x 054 7181500

Fotogaléria