Projekt "Vzdelávanie = úspech v zamestnaní"

Sú za nami prvé školenia

Naša škola uspela so svojou žiadosťou o grant na vzdelávanie dospelých. V roku 2017 sme zareagovali na výzvu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v rámci operačného programu ľudské zdroje. V máji tohto roka sme podpísali zmluvu o NFP a začiatkom júna sa projekt začal.

Cieľom projektu je zvýšiť kvalitu a efektívnosť celoživotného vzdelávania a rozvinúť kľúčové kompetencie. To znamená vedomosti a schopnosti, ktoré dokážeme použiť pri každej pracovnej činnosti, či pozícii. Ako príklad kľúčových kompetencií vieme uviesť komunikačné zručnosti, schopnosť pracovať s informačnými technológiami, počítačom, schopnosť učiť aj v dospelosti.

V mesiacoch júl až september sme realizovali Analýzu vzdelávacích potrieb zameranú na cieľové skupiny v Prešovskom kraji. Po jej ukončení sa naplno rozbehla tvorba vzdelávacích programov a od októbra aj ich realizácia.

Ako prvý kurz sa nám podarilo zrealizovať pilotný kurz „Školenie PC a používanie informačných technológií“. V ňom sme sa zamerali na cieľovú skupinu „starší ľudia v produktívnom veku“ doplnenú o niekoľko frekventantov pod 50 rokov. Spoločnou črtou skupiny, ktorú sme vzdelávali boli ich nižšie zručnosti s informačnými technológiami. V rámci vzdelávania sme sa sústredili na to, aby sme zoznámili účastníkov s možnosťami využitia najpoužívanejších softvérov ma PC, ale aj v mobile a tablete.

Autori: Mgr. Peter Dolobáč, Mgr. Ľubomír Mitro, december 2018

• Elokované pracovisko, Hlavná 6, Stropkov SOŠ elektrotechnická